Ranking najlepszych produktów przeciw łysieniu

Ranking najlepszych produktów przeciw łysieniu

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Łysienie androgenowe

Łysienie anagenowe (dystroficzne) jest spowodowane przedwczesnym zakończeniem fazy wzrostu włosa (anagenu) i prowadzi w bardzo krótkim czasie do jego wypadnięcia. Przyczyną może być radioterapia, chemioterapia i ciężkie infekcje. Przykładem łysienia anagenowego jest łysienie plackowate. Łysienie androgenowe, również nazywane łysieniem androgenetycznym jest najczęściej spotykaną formą łysienia. Jest ono spowodowane również uwarunkowaniami genetycznymi, wiekiem oraz zmianami hormonalnymi, które są również przyczyną zmian w cebulkach włosa – wywołują one miniaturyzację włosa dojrzałego w kierunku włosa mieszkowego.

W wieku 35 lat około 40 procent kobiet i mężczyzn zauważyć może u siebie takie zwiększone wypadanie włosów. U mężczyzn odbywa się ono najczęściej i najbardziej obficie na czole i czubku głowy, co po pewnym czasie może powodować, że pozostałe włosy będą ułożone w kształt podkowy. U kobiet z kolei odbywa się to zwłaszcza na czubku głowy i w okolicach środka głowy.

Nie istnieje kuracja w 100% działająca na każdego pacjenta i przynosząca za każdym razem zadowalające efekty. Są one bowiem zależne od warunków pacjenta, ale zdarza się, że niektóre osoby bardzo dobrze reagują na kurację, inne mają przeciwne odczucia.

Przyczyny łysienia są różne, dlatego środki stosowane w dobrej kuracji powinny uzupełniać się, by wyeliminować jak najwięcej z niekorzystnych faktorów, wpływających na wypadanie włosów.

Właściwa kuracja oparta na najnowszych założeniach powinna podchodzić do problemu łysienia kompleksowo poprzez:

  • aktywację włosów w wyniku używania stymulatorów wzrostu tj. środki do stosowania miejscowego,
  • zastosowanie inhibitorów DHT, gdzie można łączyć środki doustne i do stosowania miejscowego,
  • blokowanie receptorów androgenowych, gdzie przeważają środki do stosowania miejscowego.

Można rozpocząć terapię jednym konkretnym środkiem i później w miarę upływu czasu wykorzystywać kolejne rozwiązania, uzupełniając tym samym "dietę dla włosów". Udowodniono, że przystępując do tematu kompleksowo osiąga się optymalne efekty. Wszystko zależy od samodyscypliny i energii, którą chce się poświecić, aby zminimalizować problem lub całkiem się go pozbyć.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciw łysieniu